Догляд за газоном
Догляд за газоном є дуже важливою вимогою для збереження його здоров'я і привабливого вигляду. Більшість власників присадибних ділянок не уявляють свого саду без газонного покриття. Разом з тим багато з них не мають уявлення про обсяг доглядових робіт, необхідних для збереження гарного стану газону щосезону. Полив, покіс і підживлення – це лише верхівка айсберга. Розберімось докладніше у всіх процедурах, які потрібно робити газону, щоб ваша праця чи праця ваших садівників не була марною, а газон завжди приносив естетичне задоволення.
Догляд за газоном навесні
Найбільший обсяг робіт з догляду за газоном припадає на весну, оскільки трава відновлює свій ріст, і ми маємо забезпечити їй усі умови для відмінного старту сезону.
Весняний догляд включає низку обов’язкових послідовних заходів:
-
Вичісування газону – це очищення верхнього шару газону від сухої трави, сміття і моху спеціальною технікою чи граблями, тим самим надається доступ повітря й світла до коренів. Як, коли і чим усе це робити описано тут.
-
Вертикуляція та аерація – забезпечують доступ повітря та поживних речовин до коренів. Якщо газон молодий, має гарний вигляд, то можна обрати лише одну з цих процедур. Вертикуляція – це прорізування верхнього шару дернини газону на глибину до 5 см. Аерація – це проколювання газону на глибину від 5 до 10 см. Вона необхідна на ділянках з високою інтенсивність використання і проводиться 3–4 рази на сезон. Детальніше про аерацію можна ознайомитися у нашій окремій послузі.
-
Піскування – нанесення на газон суміші піску, ґрунту і торфу у різних пропорціях. Рекомендовано робити це на ділянках з важким ґрунтом, де відбувається систематичне замокання частини газону чи просто росте мох. Ідеально провести піскування після аерації, тоді в отвори, що утворилися на газоні, потрапить пісок і відмінно полегшить верхній шар ґрунту. Вода не буде застоюватися на поверхні, що попередить низку хвороб газону і утворення моху. Вода і добрива краще потраплятимуть до коренів. Як результат, здоровий і гарний газон.
Як підсівати газон?
Навесні багато хто стикався з тим, що після зими деякі ділянки газону пошкоджено, чи то тваринами, чи шкідниками, чи хворобами. Потрібно довго чекати, коли оголені ділянки заростуть. У таких випадках швидше й ефективніше провести ремонт газону підсіванням.
Щоб зробити підсівання навесні, дочекайтеся поки ґрунт прогріється до 12–15 °С. Розпушіть його в місцях, які потрібно підсіяти, на глибину 5–10 см. Підсівати бажано насінням трави, з якої у вас складається газон. Якщо ж ви не знаєте, то можна використати універсальні суміші, але є ризик, що підсіяні ділянки будуть відрізнятися за кольором. Висійте насіння на ґрунт і обережно розпушіть або присипте садовим ґрунтом шаром до 1 см. Ущільніть садовим котком чи рівною площиною (наприклад, листом фанери або широкою дошкою) і рясно полийте. Полити необхідно не лише місця досівів, а весь газон, щоб рівномірно розподілити вологу. Через 2–3 тижні трава проросте і жодного сліду від пошкоджень газону не залишиться.
На питання: “Коли сіяти газонну траву навесні?” – відповідь однозначна: “Коли ґрунт прогріється хоча б на 12–15 °С, а краще вище 15 °С”. У Київській області це зазвичай припадає на середину травня.
Обробка від хвороб
Важливим агротехнічним заходом у догляді за газоном навесні є обробка від хвороб. Садівники компанії “Райсад” завжди намагаються пояснити власникам присадибних ділянок, що саме профілактична обробка газону (і всього саду загалом) від хвороб навесні – це запорука гарного вигляду його майже весь сезон. Набагато складніше, довше й дорожче боротися із хворобою, коли вона уже проявилася. Тому обробка якісними фунгіцидами широкого спектра дії обов’язково входить у комплекс робіт з догляду за газоном. Як, чим і коли проводити таку обробку читайте тут.
Підживлення газону
Підживлення газону навесні дає йому силу розпочати сезон з більшою декоративністю. Проте будьте обережні! Хворий газон підживлювати не можна! Особливо азотними добривами. Якщо ви не впевнені чи газон здоровий після зими, то краще не вносити добрива, щоб не нашкодити, а скористатися консультацією фахівців.
Внесення добрив слід починати тоді, коли коренева система прокинулась і готова засвоїти добриво. Немає ніякого сенсу вносити добриво по снігу, воно просто вимиється водою із ґрунту. Підживлення обов’язково має бути відповідно до сезону.
Добрива для газону поділяються на прості, які, потрапивши в ґрунт, одразу повністю розчиняються, та пролонговані, які розчиняються поступово за певної кількості вологи й температури навколишнього середовища. Пролонгованими комплексними добривами майже неможливо нашкодити. Норма їх внесення до 5–6 кг на 1 сотку раз на місяць. За можливості краще вносити у розрахунку до 3 кг на 1 сотку раз на 2 тижні, ця схема підживлення є ефективнішою, так ви ніколи не “перегодуєте” свій газон. Детальніше про внесення добрив читайте тут.
Покіс газону
Запах свіжоскошеної трави не залишить байдужим жодного власника заміського будинку. Цей запах п’янить і розслабляє. Однак власне процес покосу газону, на жаль, не такий романтичний. Це доволі тяжка робота. А особливо, коли у вас понад 10 соток газонного покриття. Щоб газон справді виглядав якісно, його потрібно регулярно косити професійним інструментом. Будьте уважні до ножів газонокосарки. Слідкувати за їх заточенням потрібно майже після кожного покосу трави, інакше ви ризикуєте отримати посічені краї, які потім посохнуть і газон здаватиметься рудим.
Обробка від бур’янів
Процедура, яка необхідна майже кожному газону – це обробка від бур’янів. Вона актуальна для молодих посівних газонів. Проте при укладанні рулонних газонів також доволі часто стикаються з цією проблемою. Щоб знищити бур’ян, потрібно застосовувати гербіциди вибіркової дії. Обробку проводять з інтервалом у 14 діб. Будьте обережні при обробці! Якщо у вас з’явилися сумніви щодо здоров’я вашого газону, обробку гербіцидами краще відкласти, адже дія гербіцидів незначною мірою пригнічує ріст газону.
Кожна із перелічених процедур є окремим етапом у догляді за газоном і потребує достатніх знань і практичних умінь, щоб він виглядав насправді доглянутим. Фахівці компанії “Райсад” уже 17 років ретельно стежать за якістю газонного покриття наших клієнтів у м. Києві та Київській обл. Ми маємо всю необхідну техніку і препарати, які дійсно ефективно працюють. Перед початком робіт ми ретельно обстежимо ваш газон і надамо безкоштовну консультацію щодо порядку і необхідності тих чи інших процедур з догляду.
Телефонуйте за номером на сайті або залишайте заявку і наші менеджери проконсультують вас. Будемо раді допомогти вам отримувати ще більше задоволення від вашого саду!
Обслуговування
Пакет універсальний
Один день
6000 грн/виїзд
Пакет включає:
- виїзд бригади садівників з двох спеціалістів
- 8 год робочий день
- необхідні матеріали* та інструменти
- виконання всіх необхідних садових робіт
- транспортні витрати**
* використані матеріали, добрива, препарати і т.д. оплачуються окремо
** вивезення сміття оплачується окремо
Пакет абонементський
Пів дня
від 3500 грн
Пакет включає:
- виїзд бригади садівників з двох спеціалістів на регулярній основі
- 4 год робочого часу
- необхідні матеріали* та інструменти
- виконання всіх необхідних садових робіт
- транспортні витрати**
* використані матеріали, добрива, препарати і т.д. оплачуються окремо
** вивезення сміття оплачується окремо
Пакет абонементський
Цілий день
від 5500 грн
Пакет включає:
- виїзд бригади садівників з двох спеціалістів на регулярній основі
- 8 год робочого часу
- необхідні матеріали* та інструменти
- виконання всіх необхідних садових робіт
- транспортні витрати**
* використані матеріали, добрива, препарати і т.д. оплачуються окремо
** вивезення сміття оплачується окремо
Вартість робіт по догляду за газоном
Виникли питання? Ми поруч