
Обробка газону від хвороб
Про послугу

Чому хворіє газон?
Газон можна порівняти з живим організмом, який страждає від негативного впливу зовнішніх чинників. Неналежний або несвоєчасний догляд за ним обов'язково спричинить хвороби, а ще гірше — може призвести до його загибелі. Тому професійний догляд за зеленим килимом на вашій ділянці має бути обов'язковою і регулярною процедурою.

Найпоширенішими помилками у догляді за газоном є:
-
порушення правил покосу трави — занизько скошений газон обов’язково захворіє. Оптимальна висота покосу трави має бути не більше ⅓ її довжини. Трава, скошена на висоту 2—3 см, не росте, а постійно відновлюється від стресу. Якщо трава переросла, то косимо її у два етапи;
-
надмірне, несвоєчасне чи помилкове внесення добрив. Помилково внесені добрива чи добрива, обрані не за сезоном, можуть істотно нашкодити газону і знизити його імунітет;
-
порушення водного балансу. Надмірний полив газону небезпечніший, ніж недолив. Вологе середовище сприятливе для розвитку всіх збудників хвороб;


-
інтенсивний фізичний вплив. У місцях, де газон використовується для активних ігор чи ходіння, трава пошкоджується сильніше, і ризик виникнення захворювань значно підвищується;
-
посів газону на важкому ґрунті. Не всі ґрунти підходять для нормального росту кореневої системи газонних трав. Важкі суглинки і чистий чорнозем вважаються небажаною основою для закладання газону. Корені трави завжди будуть перезволожені, а висока щільність ґрунту не дасть їм змогу нормально дихати;
-
посів газону в затінку. Всі види трав для газону світлолюбні. Тому посіяний у затінку газон майже завжди хворітиме, а догляд за ним подвоюється.

Проте навіть найскрупульозніший догляд за газоном не гарантує, що він ніколи не захворіє. Різкі коливання температур взимку, занадто вологе літо чи спори грибків, що з’явилися у ваших сусідів, які не так ретельно доглядають за ділянкою, є вагомими зовнішніми чинниками, які впливають на поширення різних грибкових захворювань.

Найпоширеніші хвороби газону
Снігова пліснява, або фузаріоз
Зовні хвороба виглядає як сріблясто-білі плями на траві. Вони спостерігаються навесні після танення снігу або у холодну дощову осінь. Фузаріоз з’являється на газоні під великими кучугурами снігу, які скидають власники ділянок після очищення доріжок. Такі купи снігу довго тануть, спричинюючи надмірну вологість і, відповідно, розвиток грибкового захворювання. Високий вміст азоту в ґрунті або випадіння снігу на вологу не замерзлу траву також є ідеальним середовищем для поширення снігової плісняви. Назва цієї хвороби добре відображає її зовнішній вигляд — уражені ділянки трави наче “покриті інеєм”. Хвора трава швидко жовкне та відмирає.
Лікування снігової плісняви складне. Уражені ділянки газону спочатку слід очистити та прибрати, а потім весь газон обробити фунгіцидом. Після цього ділянки потрібно засіяти травою знову. Запобігти хворобі набагато простіше, ніж лікувати її.

Іржа
Коли з’являються жовті плями на газоні та набувають потім рудого кольору, то ваш газон уразила іржа. Потерши в руках хворе стебло рослини, на пальцях залишаються іржаві плями. Спори гриба атакують стебла, що призводить до втрати поживних речовин, сили й вологи, рослина зрештою висихає та гине. Іржа активно поширюється у разі, якщо ґрунт страждає від дефіциту поживних речовин, не отримує достатньо вологи або сонячного світла.
Щоб уникнути появи цього захворювання, важливо своєчасно правильно поливати та підживлювати газон. Якщо ж іржа на вашій ділянці все-таки з’явилася, ми рекомендуємо провести скарифікацію, аерацію та обробку фунгіцидами для газону. Перемогти іржу на газоні можна за один сезон, звернувшись за допомогою до фахівців, яким ви довіряєте.

Іншими поширеними хворобами газону є борошниста роса, коренева гниль газону, доларова плямистість, червона нитка, антракноз тощо.
Кожна із хвороб потребує правильного діагностування, щоб підібрати дієві препарати і скорегувати схему догляду за газоном. Радимо одразу звернутися за допомогою до перевірених фахівців. На початку захворювання навіть коригування агротехнічного догляду за газоном може зупинити його.

Препарати для лікування газону
Попередити захворювання методом профілактики набагато легше, ніж лікувати хворий газон. Однак якщо це вже трапилося, сучасний ринок пропонує багато різних препаратів, що допомагають ефективно впоратися з тим чи іншим захворюванням газону.
Для лікування газону застосовують фунгіциди — хімічні речовини, призначені для боротьби з хворобами рослин, що спричинюють грибні патогени. Для кожної хвороби важливо визначити діючу речовину та не перевищувати розбавлення препаратів.
Широко відомими фунгіцидами, які лікують більшість поширених у Києві та Київській області хвороб газону, є Амістар Голд, Фалькон, Квадріс, Дерозал. Їх рекомендовано використовувати не лише для лікування, а й з метою профілактики. Не забувайте, що точно визначити хворобу і дієвий препарат може лише фахівець з урахуванням особливостей вашої ділянки.

Технологія обробки
Першу профілактичну обробку від хвороб ми радимо зробити одразу після скарифікації, щоб знищити спори грибків, які успішно перезимували. Далі профілактична обробка проводиться один раз на місяць. Коли є видимі ураження певною хворобою, то обробка здійснюється згідно з інструкцією до препарату. Сезон профілактичних обробок закінчується наприкінці жовтня.
Не рекомендовано проводити обробку в спеку. Найефективнішою обробка буде за температури повітря 15—20 °С увечері або зранку. За вітряної погоди обробку краще перенести на інший день. Не забувайте про індивідуальні засоби захисту під час будь-яких процедур!
Більшість препаратів розраховані для розбавлення в 10 л води. Пам’ятайте, що такої кількості робочого розчину вистачить, щоб ефективно обробити 2 сотки газону. В іншому разі концентрація розчину на рослині буде недостатня і ви не отримаєте очікуваний результат.
Обробка газону від хвороб потребує професійних знань і багаторічної практики. Саме ці якості відмінно поєдналися у спеціалістах компанії “Райсад”. Ми надаємо послуги з профілактичної обробки та лікування газонів у всій Київській області. Наш 17-річний досвід роботи допомагає ефективно долати будь-які захворювання. Під час виїзду нашої команди на ділянку ви отримаєте консультацію щодо можливих причин, які призвели до появи хвороби, та комплексний перелік заходів, необхідних для лікування.
Звертайтесь за безкоштовною консультацією до наших менеджерів. Ми будемо раді допомогти вам у покращенні вашого саду!
Вартість послуг
Виникли питання? Ми поруч

