bg_product
Жива огорожа

Жива огорожа

Про послугу

Img

Що таке жива огорожа?

Жива огорожа — це ряд густо висаджених рослин, які зростаючи, формують щільну зелену стіну. Живопліт, безумовно, є найліпшою альтернативою традиційному паркану, чи то на дачі, у сільському будинку або міському котеджі. Живий зелений паркан відіграє роль не лише популярного декоративного елемента садового дизайну, а й виконує багато корисних функцій.

Призначення живої огорожі полягає в розмежуванні простору та наданні декоративно-естетичного вигляду.

Img

Високий зелений паркан не лише приховує сад від пильних поглядів сусідів, а й слугуватиме відмінним захистом від вітру, шуму й пилу з вулиці, створюючи сприятливий мікроклімат.

Живий паркан можна виростити із вічнозелених або листяних рослин. Вічнозелені рослини й узимку так само виконуватимуть свої функції. Перевагою ж листяних є швидкість росту і неймовірна різноманітність кольорів і форм листя. 

Важливо також враховувати швидкість росту рослин під час висадження живоплоту.

Img
Img

Види живих огорож 

Залежно від висоти є жива огорожа:

  • висока (від 2 м) — для поділу саду на зони або відгородження його зовнішніх кордонів (заввишки 3—6 м).
  • середня (1—2 м) — для зонування території саду, зокрема огородження альтанок, терас, зон відпочинку, ігрових зон тощо.
  • низька (до 0,5 м) — як бордюр уздовж садових доріжок, навколо квіткових клумб або декоративних композицій.
Img

Які рослини для живої огорожі краще використати в Київській області? 

Самшит — це вічнозелений кущ, з якого формують низьку або середню живу огорожу (до метра). Перевагами є швидкий ріст, рослини вони добре переносять стрижку, не вибагливі у догляді, не хворіють. Єдиним недоліком є ураження самшитовою вогнівкою, тому для запобігання появи шкідника необхідно завчасно обробляти рослини інсектицидами. 

Піраканта — напіввічнозелений кущ, має безліч переваг, ідеально підходить для високих огорож. Пагони щільно вкриті напівматовим листям, а восени і взимку зачаровують своїми яскравими помаранчевими ягодами, які не придатні для споживання людиною. Якщо зими м’які, то піраканта не скидає листя. Такий паркан з часом стає повністю непролазним, адже рослина доволі колюча. 

Бирючина створить швидкорослий живопліт. Рослина добре переносить стрижку, невибаглива у догляді, її порівнюють із самшитом, але вона росте набагато швидше. Якщо вам потрібно створити огорожу в напівтіні або тіні, то бирючина звичайна найкращий вибір для цього. 

Дерен, бруслина, форзиція, барбарис, спірея сіра — листяні кущі для огорожі середньої висоти. Рослини невибагливі у догляді. Вони можуть витримати періоди засухи та обійтися без підживлення, але вигляд буде вже не такий розкішний. Потребують формувальної стрижки, але і без неї мають гарний вигляд. 

Самшит

Піраканта

Бірючина

Дерен Елегантісіма

Форзиція

Спірея сіра


Туя, ялівець, тис, кипарисовик, всі різновиди ялин
— найкращі рослини для формування вічнозеленого живоплоту. Топіарна стрижка надасть їм будь-якої форми та урізноманітнить дизайн ділянки. Вибір конкретної рослини залежить від функцій, які жива огорожа має виконувати.

Зелений паркан: особливості догляду 

Щоб зелений паркан виглядав пишно й красиво, його потрібно формувати одразу після висаджування. Перша обрізка зазвичай виконується з метою підрівняти кожну посаджену рослину під загальну форму огорожі. Після цього необхідна регулярна стрижка живої огорожі 2—4 рази на сезон (залежно від особливостей рослин). Крім збереження форми обрізка стимулює бруньки під зрізом, що сприяє появі нових пагонів і збільшенню щільності, тобто загущенню огорожі.

Догляд за живою огорожею включає також регулярний полив, сезонні заходи боротьби із шкідниками та внесення мінеральних добрив. Коли зелений паркан ще молодий, потрібно пильно слідкувати за бур’янами, що періодично там з’являтимуться, та видаляти їх. 

Якщо ви мрієте прикрасити свою ділянку живою огорожею, фахівці компанії “Райсад” із радістю втілять цю мрію. Наші професійні дизайнери допоможуть вам визначитися із типом і функціями живої огорожі та доберуть рослини залежно від освітленості ділянки, типу ґрунту і стилю саду. Крім того, ми надаємо безкоштовні консультації, тож якщо у вас є будь-які питання, зв'яжіться з нами прямо зараз.

Вартість стрижки живих огорож

Види робіт
Од. виміру
Ціна, грн
Примітка
Стрижка живої огорожі 0,5-1 м
м2
60
Мінімальне замовлення 3000 грн
Стрижка живої огорожі від 1 м
м2
70
Мінімальне замовлення 3000 грн
Стрижка топіарних форм
шт
від 500
Мінімальне замовлення 3000 грн
Види робіт
Стрижка живої огорожі 0,5-1 м
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 60
Примітка: Мінімальне замовлення 3000 грн
Стрижка живої огорожі від 1 м
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 70
Примітка: Мінімальне замовлення 3000 грн
Стрижка топіарних форм
Од. виміру: шт
Ціна, грн: від 500
Примітка: Мінімальне замовлення 3000 грн

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image