bg_product
Рулонний газон

Рулонний газон

Про послугу

Img

Що таке рулонний газон? 

Рулонний газон — це вирощений на полях дерновий покрив, який рівномірно зрізають і скручують у рулони перед продажем для зручного транспортування. А простими словами, це газона трава в рулонах, схожих зовні на згорнуту килимову доріжку.

 

Img

Рулонний газон росте у спеціальних розплідниках. Зазвичай це відкриті поля, ґрунт на яких готують для посіву і заздалегідь обробляють від бур’янів. Іноді газон вирощують у теплицях. Види трав ретельно підбирають відповідно до виду майбутнього газону.

Догляд за газоном у розпліднику включає регулярну стрижку, підживлення, полив, вичісування та аерацію. Лише через 2 роки газон готовий до транспортування.

Img
Img

У розпліднику газон зрізають спеціальними машинами та скручують у рулони. Найзручніші для укладання рулони завширшки 0,4 м і завдовжки 2 м, із середньою товщиною дернини 2—3 см, орієнтовна вага такого рулону близько 18—25 кг.

Img

Переваги та недоліки рулонного газону 

Переваги: 

 • Швидкий і простий монтаж на ділянці. Усього один день і у вас вже готовий ландшафтний дизайн біля дому. Адже хочеться якомога швидше побачити кінцевий результат.

 • Збереження часу й сил. Вам не потрібно чекати, доки трава виросте з насіння, адже догляд за молодим газоном – тяжка й тривала праця. Набагато ефективніше й легше придбати готовий рулонний газон.

 • Відсутність бур'янів. Виробник уже заздалегідь подбав про обробку від бур’янів. До того ж якісно сформована дернина перешкоджає проростанню бур’янів з вашої ділянки. 

 • Стійкість до хвороб і погодних умов. Рулонний газон швидко приживається на новому місці, він стійкіший до хвороб і атмосферних явищ, ніж молодий, який потребує постійного догляду. 

 • Можливість укладання на складному рельєфі. На пагорбах або схилах вода й вітер будуть змивати і насіння, і родючий шар ґрунту, тому виростити газон на таких ділянках досить проблематично. Рулонний газон впорається з цією задачею на відмінно. 

 • Стійкість до витоптування. Уже за тиждень ви з дітьми зможете грати на галявині з рулонного газону. 

 • Термін укладання. Можна укладати з березня до листопада. Бажано за місяць до перших значних морозів. 

Недоліки: 

 • Вартість вища на 20—30 %  порівняно з посівним. Не забувайте, що до витрат на посівний газон потрібно враховувати й вартість догляду за ним у перші 2 роки. А вартість підготовки ґрунту під будь-який вид газону приблизно однакова. 

 • Велика вага. Купити рулонний газон і застелити його самостійно під силу не кожному. Якщо площа газону велика, то потрібна спеціальна техніка для його доставки і перевезення по ділянці, а також певна кількість кваліфікованих робітників щоб встигнути вкласти весь об’єм за день. Якщо цього не зробити, то рулонний газон може почати гнити.

 • Шви між рулонами проглядатимуться деякий час. 

 • Рясний і регулярний полив у перший місяць. Без автополиву на газоні можуть виникнути пожовклі плями від нерівномірного зволоження. 

 • Стрижка вже через тиждень. Будь-який газон потребує регулярної стрижки, але у випадку з рулонним газоном варто бути готовим до цієї рутинної задачі невдовзі після його появи. 


Технологія укладання рулонного газону 

Перед укладанням рулонного газону фахівці компанії Райсад ретельно аналізують і оглядають ділянку.

Виконують встановлення автополиву на ділянці, якщо такий відсутній. Без автоматичного поливу рулонний газон не зможе добре вкорінитися, а надалі нормально рости і розвиватися. 

Укладається сітка від кротів. Загальновідомо, що значної шкоди газону можуть завдати кроти, які вирішили оселитися на ділянці. За вашим бажанням можна  обійтися й без сітки, але її вартість буде безумовно меншою, ніж ваш час і нерви. 

Готується ґрунт до укладання дернини. Якщо ґрунт на ділянці не відповідає необхідним характеристикам, то виконуються процедури, які поліпшать його структуру і забезпечать краще вростання дернини. 

Ділянка розрівнюється, ретельно згладжуються заглибини і горби та укочується садовим катком вагою 80 кг (його цілком достатньо щоб забезпечити надалі ідеально рівний газон). 

Лише після такої підготовки укладаються рулони газонної трави. Наостанок укладений газон обов’язково проливається  зі шланга. 

Ходити по галявині можна буде уже за тиждень, а косити – коли висота трави досягне 7–10 см. Такий газон невибагливий і потребує мінімального догляду. 


Що таке посівний газон?  

Посівний газон - це газон, який створюється методом посіву газонної травосуміші певного виду в попередньо підготовлений грунт у вас на ділянці. 

Цей спосіб створення газону є більш трудозатратним і з кожним роком використовується все рідше, так як має велику кількість недоліків і лише декілька переваг. 

Переваги і недоліки посівного газону

Переваги: 

 1. Нижча ціна матеріалів порівняно з рулонним газоном. 

 2. Можливість вибору газонної трави на свій смак.

 3. Відсутній період адаптації газону. 

Недоліки: 

 1. Обмежений час для посіву (з травня по вересень). 

 2. Для того щоб трава зійшла рівномірно, потрібно забезпечити оптимальні погодні умови та режим зволоження. 

 3. Періодичне підсівання прогалин у перший рік росту газону. 

 4. Боротьба з бур’янами.

 5. Створення необхідної структури ґрунту під посівний газон, особливо на глинистих чи кам’янистих ґрунтах. 

 6. Період від посіву до використання ділянки становить до 4 місяців. У цей час не рекомендовано ходити по газону. 

 7. Трудомісткий догляд за молодою травою (не можна допускати її переростання, системно вносити добрива тощо). 


Об’єктивно бачимо, що в усіх аспектах, крім вартості, перевагу має рулонний газон. Ціна його вище, проте ви заощаджуєте свій час і купуєте естетичне задоволення уже сьогодні. На ділянках, де з тих чи інших причин неможливо укласти рулонний газон, наші фахівці підготують ґрунт та якісно засіють газон, проконсультувавши щодо подальшого догляду за ним. 

Незалежно від виду газон робить ландшафт будь-якої ділянки гарнішим і надає завершеного вигляду. Він підкреслює всі посадки рослин, що вже зроблені на ділянці, і забезпечує неймовірне відчуття м’якості під ногами. Його оксамитова зелень радує очі та заспокоює нервову систему. 

Ми будемо раді, якщо ви довірите таку відповідальну роботу, як укладання газону, нам. Компанія “Райсад” уже 17 років на ринку і має величезний професійний досвід. 

Ви можете бути певні, що всі роботи будуть виконані якісно, а їх вартість вас приємно здивує. Замовляйте безкоштовну консультацію за номером, що вказаний на сайті. До зустрічі у вас на ділянці! 

Вартість робіт

Види робіт
Од. виміру
Ціна, грн
Примітка
Рулонний газон Преміальний
м2
150
Дворічний газон. Трава - мятлик 100%.
Рулонний газон Універсальний
м2
110
Дворічний газон. Змішана травосуміш
Розвантажування рулонного газону
м2
5
від машини до місця безпосереднього вкладання
Вкладання рулонного газону
м2
45
вкладання на підготовлену площу, ущільнення катком, полив, обробка від хвороб, перший покіс
Посів газону
м2
65
Посів на підготовлену площу. Насіння входить у вартість. Мульчування, внесення добрив, полив, прополювання, обробка від шкідників і хвороб, перший покіс.
Планування території
м2
55
без заміни грунту з перепадом висот не більше 10 см
Чорнове планування грунту
м2
35
Шар грунту 10-30 см. Допустимий перепад висоти до 5 см
Чистове планування грунту
м2
25
Вкладання сітки від кротів
м2
20
Види робіт
Рулонний газон Преміальний
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 150
Примітка: Дворічний газон. Трава - мятлик 100%.
Рулонний газон Універсальний
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 110
Примітка: Дворічний газон. Змішана травосуміш
Розвантажування рулонного газону
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 5
Примітка: від машини до місця безпосереднього вкладання
Вкладання рулонного газону
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 45
Примітка: вкладання на підготовлену площу, ущільнення катком, полив, обробка від хвороб, перший покіс
Посів газону
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 65
Примітка: Посів на підготовлену площу. Насіння входить у вартість. Мульчування, внесення добрив, полив, прополювання, обробка від шкідників і хвороб, перший покіс.
Планування території
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 55
Примітка: без заміни грунту з перепадом висот не більше 10 см
Чорнове планування грунту
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 35
Примітка: Шар грунту 10-30 см. Допустимий перепад висоти до 5 см
Чистове планування грунту
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 25
Примітка:
Вкладання сітки від кротів
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 20
Примітка:

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image