Боротьба з кротами
Боротьба з кротами
Кріт — це невелика тварина, що живе під землею. Належить до класу ссавців. Має великі сильні передні лапи з гострими та міцними кігтями, наділений відмінним слухом і нюхом, але зору не має майже зовсім.
Кроти є корисними тваринами, вони покращують ґрунт та знищують шкідників у ньому. Проте вони також можуть завдавати великої шкоди вашому саду, руйнуючи газон, а то і весь сад. Розберімося, хто такі кроти і чи потрібно з ними боротися.
Чому кроти з'являються на ділянці?
Кроти приходять на ділянку зазвичай у пошуках їжі та комфортного житла. Вони мешкають у норах, які самі риють. За годину кріт здатен прокопати нору завдовжки 3 м. У середньому довжина тунелів крота становить 200 м.
Кріт — комахоїдна тварина, живиться дощовими черв'яками, жуками, вовчками, гусеницями, павуками та ін. Може з’їсти і маленьку жабу чи мишу, якщо ті малорухливі. За добу кріт з’їдає половину від своєї ваги — 50—60 г. Годується кілька разів на добу. Голодним може залишатися не більше 12—24 годин, після чого помирає.
Зимує кріт глибоко під землею у своїй норі, де зберігається постійна плюсова температура. У сплячку не впадає. На зиму робить запаси, що зазвичай складаються з паралізованих дощових черв'яків.
Якої шкоди завдають кроти?
Кроти можуть завдати значної шкоди ландшафтному дизайну на ділянці. Риття тунелів під землею призводить до утворення бугрів, так званих кротовин, або завалів на поверхні газону. Це порушує рівномірність поверхні та спотворює сад, який був створений, щоб ним милуватися.
Кроти не їдять корені рослин. Однак через риття тунелів утворюються порожнисті підземні проходи, внаслідок чого рослина може “зависнути у повітрі”, відповідно, коріння не доотримає води і рослина може загинути.
Методи боротьби з кротами
Існує два методи, які допомагають вигнати кротів з ділянки.
-
Хімічні засоби — використання хімічних репелентів або фумігантів є ефективним способом боротьби. Зазвичай вони розміщуються в тунелях чи на поверхні ґрунту для відлякування кротів. Однак їх дія може спричинити й загибель тварини. Також вони небезпечні для людей, комах і навколишнього середовища. Фуміганти використовують у крайньому разі та з дотриманням усіх заходів безпеки.
-
Сітка від кротів допоможе екологічно і безпечно позбутися кротів у верхніх шарах ґрунту та запобігти риттю ними тунелів. Вона створює надійний захист від кротів та обмежує їхню активність під поверхнею ґрунту.
Сітка від кротів: види, застосування, монтаж
Найефективнішим, екологічним і безпечним методом боротьби з кротами є сітка.
Вона буває металевою і пластиковою.
Металева сітка від кротів зазвичай виготовляється з оцинкованої сталі, що надає їй стійкості до корозії. На цьому її переваги закінчуються, оскільки вона є набагато дорожчою за пластикову сітку і важчою у транспортуванні та монтажі.
Пластикова сітка від кротів має низку переваг:
-
легка у транспортуванні та роботі;
-
гнучка, що дає можливість монтувати її без надмірних зусиль на складних і нерівних ділянках;
-
не піддається корозії;
-
довговічна;
-
бюджетніша порівняно з металевою.
Сітку від кротів рекомендовано укладати під час посіву газону на глибину до 10 см, а при створенні газонного покриття з використанням рулонного газону одразу на ґрунт. Це обмежить доступ кротів до поверхні ґрунту і збереже ваш сад неушкодженим. На клумбах також можна покласти сітку від кротів одразу на ґрунт перед висаджуванням рослин.
Перед монтажем сітки видаліть коріння й камені, які можуть заважати її укладанню. Розгорніть сітку на поверхні, яку ви плануєте захистити. Переконайтеся, що сітка вкриває всю площу, де кроти можуть рити тунелі. Прослідкуйте, щоб сітка прилягала до ґрунту рівномірно, без різких ям або горбів. Обов’язково зафіксуйте краї сітки гвинтами чи кілочками.
Коли ви вже маєте чудовий сад, але стикаєтеся із проблемою боротьби з кротами, компанія "Райсад" стає вашим надійним партнером у вирішенні цього питання і забезпеченні естетичного та безпечного ландшафтного дизайну.
Наші фахівці мають необхідні навички та знання для розв'язання проблем, пов'язаних із кротами і не тільки. Дозвольте нам потурбуватися про ваш спокій та красу саду, щоб він завжди залишався райським куточком на Землі.
Вартість робіт
Виникли питання? Ми поруч