bg_product
Внесення добрив для газону

Внесення добрив для газону

Окрасою майже кожної заміської ділянки є газон. Щоб він був здоровим і красиво виглядав, його потрібно регулярно стригти. Після кожної стрижки трава починає рости інтенсивніше, для чого необхідна велика кількість поживних речовин. Тому саме кореневе підживлення спеціалізованими комплексними мінеральними добривами, бажано пролонгованої дії, є обов'язковою умовою у догляді за газоном.

Види добрив

Залежно від джерела походження існують органічні та мінеральні добрива. Для підживлення газону використовуються лише мінеральні добрива, оскільки органічної складової в українських ґрунтах цілком достатньо. 

Мінеральні добрива — це хімічні сполуки, виготовлені з різних мінералів та солей. Вони, у свою чергу, поділяються на прості й багатокомпонентні. 

Прості добрива складаються лише з одного поживного для рослин елемента. Наприклад, селітра містить тільки азот.  

Багатокомпонентні (складні) мінеральні добрива — це добрива з декількох основних мінеральних елементів. Як правило, це  азот (N), фосфор (P) і калій (K), також відомі як комплекс NPK. Такі добрива зазвичай використовують для підживлення газону навесні, щоб запустити процес інтенсивного росту трави. 

Залежно від дії мінеральні добрива поділяються на швидкорозчинні та пролонговані. 

Швидкорозчинні добрива використовуються, коли потрібен швидкий результат. Однак є істотний недолік — якщо рослина не готова до їх споживання, то вони просто вимиваються з ґрунту.  

Переваги швидкорозчинних мінеральних добрив:

  • легкодоступні поживні речовини — добрива містять форми азоту, фосфору та калію, які рослини можуть швидко та ефективно засвоїти крізь корені, що дає можливість швидко підвищити рівень поживних речовин у ґрунті та поліпшити ріст рослин;

  • точне дозування — прості мінеральні добрива легко дозувати і таким чином точно контролювати кількість поживних речовин, що отримує рослина. Це забезпечує оптимальне живлення без ризику перевищення або недоотримання поживних речовин;

  • швидкий ефект — мінеральні добрива містять легко розчинні форми азоту, фосфору та калію, тому діють доволі швидко. Це особливо корисно, коли рослини потребують негайного живлення;

  • універсальність — прості мінеральні добрива можна використовувати для широкого спектра видів рослин, від газону до овочевого саду або квіткових композицій;

  • невибагливість до ґрунту — прості мінеральні добрива можна застосовувати на різних типах ґрунту, що не впливає на  їх ефективність. Це полегшує їх використання та забезпечує підживлення рослин навіть в умовах різних типів ґрунту.

Добрива пролонгованої дії —  це мінеральні добрива, що містять комплекс NPK, але вони розчиняються в ґрунті поступово за певної кількості вологи і температури. Такі добрива ще називають “розумними добривами”. Якщо недостатньо вологи, занадто спекотно чи холодно, то рослина перебуває у стані стресу, її коренева система не працює на повну потужність, відповідно, й немає сенсу в підживленні. Добрива просто знаходяться в ґрунті до сприятливішого часу. Щойно умови стають оптимальними для росту і розвитку рослини, тоді й добриво починає розчинятися. Тим самим ви економите кошти на добривах і маєте максимальний ефект від їх дії, а не просто вони вимиються з ґрунтовими водами. 

Коли потрібно швидко реанімувати газон або запустити його в ріст, частіше використовують швидкорозчинні добрива (селітру, нітроамофоску), які дають прогнозований ефект. З пролонгованим добривом складніше добитися швидкого результату. 

Склад добрив 

Багатокомпонентні добрива для газону поділяються на весняні, літні та осінні. Чим же вони відрізняються?

Усі ці добрива мають стандартну формулу NPK, але у різних співвідношеннях залежно від потреби рослини у певний період:

  • азот (N) найбільше потрібен рослині у весняний та літній періоди, адже він допомагає нарощувати зелену масу рослини;

  • фосфор (P) необхідний для всіх обмінних процесів у рослині та відповідає за якість урожаю та насіння, без достатньої кількості фосфору рослини майже не квітнуть;

  • калій (K) потрібен рослині для розвитку міцної кореневої системи та стійкості до екстремальних температур (засуха, мороз).  

Весняне добриво для газону має найбільшу частку азоту, адже саме він потрібен рослині для відновлення енергії росту. Може бути багато різних формул, зокрема, N25-P15-K15, N20-P10-K5, N25-P20-K5 та ін.

Можна також використати однокомпонентне азотне добриво для газону, але його необхідно вносити з обережністю. Якщо перегодувати азотом траву, то газон буде рости занадто швидко і внаслідок браку світла трава біля коренів буде жовкнути, білішати і стоншуватися. Як наслідок, вам або доведеться косити траву кожних 3—4 дні, або газон буде жовтий і хворий. 

Літнє добриво для газону, як правило, має рівні частки компонентів. Часто застосовуються комбінації N20-P20-K20, N17-P17-K17 та ін. Починаючи з другої половини літа  частку азоту в добривах зменшують, а фосфору і калію збільшують:  N10-P15-K20, N15-P23-K20 тощо. 

Осіннє добриво для газону має найбільшу частку калію і найменшу частку азоту (часто його зовсім не додають). Саме калійно-фосфорні добрива допомагають зміцнити імунітет рослини і підготувати її до холодного періоду. 

Графік внесення добрив 

Найоптимальніші умови для початку кампанії з підживлення газону настають тоді, коли весняна температура ґрунту стабілізується до +10—12 °С та на газоні з’являються перші листочки. У цей період можна з упевненістю сказати, що коренева система прокинулась і готова до засвоєння мінеральних елементів. Зауважимо, що підживлення “по снігу”, популярне у садівників-аматорів, не має жодного практичного сенсу. Все добриво змиє тала вода, адже коренева система рослин просто не здатна ще його засвоїти у ледь розмерзлій землі. 

Надалі потрібно зберігати регулярний графік підживлення. Найкраще вносити комплексні добрива пролонгованої дії, адже ними складно перегодувати газон чи завдати іншої шкоди. Норми внесення добрив рекомендуються такі: 

  • 1 раз у місяць — 5—7 кг на 1 сотку газону;

  • 1 раз на 2 тижні — 2,5—3,0 кг на 1 сотку. 

Якщо є можливість підживлювати газон після кожного другого скошування (приблизно 1 раз на 2 тижні), то це краща схема, що забезпечить рівномірніший результат. 

Існують різні таблиці та графіки підживлень. Однак навіть найпрогресивніша таблиця внесення добрив не визначить точно коли, скільки і якого добрива потрібно вносити саме на ваш газон. Звісно, є загальні рекомендації, що підходять у більшості випадків. Проте якщо вам справді потрібен результат або треба відновити газон після зими чи лікування, краще звернутися до фахівців, які будуть системно виконувати необхідні дії та підживлення. 

Технологія внесення

Розрізняють два способи внесення добрив: ручний і за допомогою спеціальних розкидачів. 

Під час внесення добрив вручну потрібно максимально рівномірно розподіляти добриво і слідкувати щоб зони внесення не перетиналися. В іншому разі трава буде інтенсивніше рости у місцях, де потрапило більше добрива, і ви отримаєте так звану зебру, або хвилеподібний газон. 

У разі використання розкидачів така проблема не виникає, адже розкидач має фіксований радіус внесення добрив. 

Не насипайте добриво у розкидач на газоні! Дуже складно це зробити, не розсипавши добриво, а зібрати його повністю потім майже неможливо. У результаті маємо ділянку, яка відрізняється за кольором і швидкістю росту. 

Технологія внесення добрив така: спочатку вноситься половина норми добрива в одному напрямку, а потім перпендикулярно йому — інша половина. Далі проводиться підживлення уздовж країв газону. Розсипаючи добриво вручну, варто уважно слідкувати щоб все було рівномірно підживлено. Якщо добриво потрапило на доріжки, його обов'язково необхідно підмести, оскільки коли воно намокне, залишаться плями, які потім дуже складно вивести. 

Після закінчення внесення добрив ділянку обов’язково рясно поливають. Швидкорозчинні добрива не можна вносити у спеку, краще на вечір. Добрива пролонгованої дії можна вносити у будь-який час, а полив запрограмувати на вечір або ніч. Така схема не нашкодить вашому газону. В жодному разі не можна вносити добрива на мокрий газон, це призведе до численних опіків і пошкодження травостою.

Як бачите, секретів і нюансів у внесенні добрив досить багато. Ви можете отримати як ідеальний газон, так і повністю його знищити у разі неправильного застосування добрив. Довірте цю справу нам. Компанія “Райсад” уже 17 років на ринку України доглядає і проєктує сади вищого класу. Будьте певні у якості надання всіх наших послуг. Ми щорічно підвищуємо кваліфікацію наших працівників і дорожимо своєю репутацією. 

З цінами на наші послуги ви можете ознайомитися нижче або зателефонувавши за номером у шапці сайту. Будемо раді зробити ваш сад краще, а життя простішим. 

Вартість робіт

Види робіт
Од. виміру
Ціна, грн
Примітка
Внесення добрив на газон до 2000 м2
м2
2
Мінімальне замовлення 1000 грн. Добрива у вартість не входять
Внесення добрив на газон від 2000 до 5000 м2
м2
1,5
Добрива у вартість не входять
Внесення добрив на газон від 5000 м2
м2
1
Добрива у вартість не входять
Внесення мінеральних гранульованих добрив під дерева
шт
15
Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Внесення мінеральних гранульованих добрив під кущі
шт
10
Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Внесення органічних гранульованих добрив під дерева
шт
15
Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Внесення органічних гранульованих добрив під кущі
шт
10
Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Аерація газону
м2
5
Мінімальне замовлення 3000 грн
Вичісування газону до 500 м2
м2
8
Мінімальне замовлення 3000 грн
Вичісування газону від 500 до 1000 м2
м2
7
Вичісування газону від 1000 до 2000 м2
м2
6
Вичісування газону від 2000 м2
м2
5
Внесення добрив в квітники, аерація грунту
м2
10
Види робіт
Внесення добрив на газон до 2000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 2
Примітка: Мінімальне замовлення 1000 грн. Добрива у вартість не входять
Внесення добрив на газон від 2000 до 5000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 1,5
Примітка: Добрива у вартість не входять
Внесення добрив на газон від 5000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 1
Примітка: Добрива у вартість не входять
Внесення мінеральних гранульованих добрив під дерева
Од. виміру: шт
Ціна, грн: 15
Примітка: Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Внесення мінеральних гранульованих добрив під кущі
Од. виміру: шт
Ціна, грн: 10
Примітка: Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Внесення органічних гранульованих добрив під дерева
Од. виміру: шт
Ціна, грн: 15
Примітка: Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Внесення органічних гранульованих добрив під кущі
Од. виміру: шт
Ціна, грн: 10
Примітка: Весняні та осінні добрива. Матеріали у вартість не входять. Мінімальне замовлення 300 грн
Аерація газону
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 5
Примітка: Мінімальне замовлення 3000 грн
Вичісування газону до 500 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 8
Примітка: Мінімальне замовлення 3000 грн
Вичісування газону від 500 до 1000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 7
Примітка:
Вичісування газону від 1000 до 2000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 6
Примітка:
Вичісування газону від 2000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 5
Примітка:
Внесення добрив в квітники, аерація грунту
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 10
Примітка:

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image