bg_product
Ремонт газону

Ремонт газону

Красивий доглянутий газон з ідеально рівною соковито-зеленою травичкою  — це окраса будь-якої ділянки. Проте власники живого газону добре знають наскільки складно підтримувати його в ідеальному стані. 

Ремонт газону після зими є звичайним явищем. Галявини з сухою травою, залисини, западини або горби можуть з’явитися не лише через неправильний догляд або неякісне насіння, а й за дії зовнішніх чинників.

Img

Що та хто псує газон і чи можна це попередити?

Існують різні чинники, які можуть призвести до псування газону, зокрема:

  • неправильний полив та підживлення;

  • наявність домашніх улюбленців;

  • вимерзання трави взимку чи запрівання влітку;

  • мох і бур’ян, які витісняють газон;

  • грибкові захворювання;

  • кроти, личинки хруща, мурахи та інші шкідники.

Img

Майже кожну з цих проблем можна розв’язати або запобігти їй. Найпоширенішою з них є боротьба з личинками хруща. Вони живляться коренями трави і здатні майже повністю знищити газон. Ділянки газону, уражені личинками хруща, обробляють препаратами Антихрущ або Актара, а траву на них пересівають. Позбутися хрущів механічним способом неможливо. 

Ще одними шкідниками газону є мурахи. Вони риють численні ходи у верхньому шарі ґрунту, внаслідок такої “повітряності” волога миттєво проникає у глибші шари і газон просто висихає. Мурах віднаджують спеціальними інсектицидами. Якщо за посиленого поливу ділянка не відновиться самостійно, то необхідно провести її ремонт. 

Коли ви помітили, що газон почав псуватись, потрібно негайно діяти. Ми радимо звернутись за консультацією до наших фахівців, вони швидко з’ясують причину та професійно усунуть проблему.

Img

Які є травосуміші для підсівання газону?

Ремонт газону зазвичай полягає у підсіванні пошкоджених ділянок травою. Важливо правильно вибрати травосуміш з урахуванням ваших потреб і особливостей ділянки. Розрізняють три основних види травосумішей для газону, до складу яких входить мікс насіння різних видів злаків:

  1. Універсальна — найпоширеніша, адже підходить для різних ділянок. Дає щільний покрив, який не лише гарно виглядає, а й стійкий до витоптування. Це особливо актуально, якщо у вас є діти, тварини або ж газон знаходиться у громадських місцях (у парках, на дитячих майданчиках).

  2. Декоративна використовується для облаштування клумб, фасадних квітників тощо. Дає нестійкий до витоптування покрив, по якому не рекомендовано ходити. Газон, створений з декоративної травосуміші, називають партерним.

  3. Для спортивних майданчиків, стадіонів — спеціальна суміш зі злаків, які стійкі до витоптування та дуже швидко відновлюються.
Img

Також є травосуміші для спеціальних ділянок, наприклад, постійно затінених, схильних до посухи або, навпаки, надмірно зволожених. 

Ми радимо використовувати травосуміш, яка була посіяна спочатку, або підібрати її індивідуально, враховуючи особливості газону. Так, не рекомендуємо підсівати універсальну суміш на партерний газон, адже ви отримаєте іншу за кольором та швидкістю росту галявину, що виглядатиме не дуже естетично. 

Img

Технології відновлення газону

У більшості випадків газон можна відновити підсіванням або заміною дерну.

Підсівання травосуміші

Перед підсіванням потрібно обробити пошкоджену ділянку: добре вичесати та прибрати стару траву. Потім ґрунт розпушити на глибину приблизно 5—10 см та посіяти травосуміш (норма підсівання становить у середньому 50 г насіння на м2). Насіння покрити легким шаром садового ґрунту або піску приблизно в 1 см, акуратно ущільнити та утрамбувати поверхню. Рясно полити відновлену ділянку, а також повністю весь газон, щоб рівномірно розподілилася волога. Молоді пагони трави зійдуть через півтора-два тижні залежно від сорту трави і температури повітря.

Підсівати газон краще навесні, коли температура ґрунту стабілізується до 12—15 °С. Якщо ж газон потребує ремонту восени, то потрібно орієнтуватися на те, що трава має зійти та вкорінитися до заморозків. Тобто останній термін для ремонту — середина чи кінець вересня, оскільки пізніше трава просто не встигне вкорінитися і вимерзне взимку.

Img

Заміна дерну

Ця технологія дає можливість швидко відновити газон, але лише за умови якщо у вас є так звані запасні ділянки, де можна вирізати потрібну кількість дерну та укласти його на пошкодженій ділянці. Потрібно підготувати нішу для дерну необхідної глибини, укласти його, присипати стики довкола ґрунтом, підсіяти насінням травосуміші та рясно все полити.

Img

Не варто панікувати якщо ваш газон почав псуватися. Відновити пошкоджені ділянки чи навіть все покриття цілком реально. Це можна зробити самостійно, вивчивши всі нюанси та придбавши необхідні матеріали, або ж звернутись за допомогою до фахівців компанії “Райсад”.

Ми допоможемо підібрати правильну травосуміш і підживлення для неї, облаштувати якісний автополив, а за потреби й створити газон з нуля. За додатковою інформацією звертайтеся за номером телефону, вказаним у шапці сайта. З цінами на наші послуги ви можете ознайомитися нижче. Будемо раді співпраці! 

Вартість робіт

Види робіт
Од. виміру
Ціна, грн
Примітка
Ремонт газону через підсів
м2
50
Матеріали у вартість не входять
Ремонт газону способом заміни дернини
м2
100
Матеріали у вартість не входять
Види робіт
Ремонт газону через підсів
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 50
Примітка: Матеріали у вартість не входять
Ремонт газону способом заміни дернини
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 100
Примітка: Матеріали у вартість не входять

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image