bg_product
Боротьба з бур'янами

Боротьба з бур'янами

Чому на газоні з’являються бур’яни? 

Від появи бур’янів не застрахований жоден господар навіть за найретельнішого догляду. Вони можуть проростати як на посівному, так і на рулонному газонах. Однак на посівному газоні їх значно більше, ніж на рулонному. Як позбутися бур’янів? — одне з найчастіших питань, з яким до нас звертаються клієнти. Розберімося чому з’являються бур’яни і що з цим робити. 

Не секрет, що будь-який газон потребує ретельно підготовленої поверхні. Для запобігання появи бур’янів на посівному газоні ділянку необхідно весь сезон готувати до сівби. Що ми маємо на увазі? Там де ви хочете засіяти газон, наприклад восени, потрібно вже з ранньої весни перекопати ґрунт і дозволити бур’янам сходити, а після цього знищувати їх і повторювати таку процедуру декілька разів до осені. Якщо ви використовуєте привізний ґрунт, то бажано його завезти завчасно і дозволити насінню бур’янів, яке там міститься, також прорости. Такий метод боротьби доволі дієвий, але потребує багато часу і зусиль. 

Укладання рулонного газону значно зменшує кількість бур’янів навіть на непідготовленій відповідним чином поверхні, оскільки не всі вони можуть прорости крізь товстий шар повсті та коріння. А ті, які пробилися і почали рости, кожного тижня зріже газонокосарка. Регулярна стрижка значно зменшує кількість бур'янів на газоні, адже вони просто не можуть вкоренитися і розвинутися. 

Нагадуємо, що першу стрижку рулонного газону потрібно робити уже за 5—7 днів після укладання. Посівний газон вперше можна підстригати орієнтовно через місяць. У теплих вологих умовах бур’ян зійде набагато швидше за газонну траву і ви не зможете його знищити без використання гербіцидів вибіркової дії. А застосовувати препарати можна лише після того, як молодий газон укорениться, оскільки будь-які препарати проти бур’янів послаблюють ріст трави та знижують її імунітет.  

Незважаючи на те чи у вас молодий посівний газон, чи рулонний газон, чи газон, якому вже багато років, бур’ян може уразити його в будь-який момент. Адже вітер постійно переносить насіння, а насіння деяких видів бур’янів може знаходитися в ґрунті до 15 років, чекаючи на вдалий момент щоб прорости. Далі ми розглянемо найпоширеніші бур’яни та методи боротьби з ними. 

Img

Найпоширеніші бур’яни газонів та препарати проти них 

Плоскуха 

Плоскуха на газоні трапляється майже на кожній ділянці. Її ще називають курячим просом. Це однорічна рослина, що з’являється наприкінці травня або на початку червня, коли земля добре прогрілася. Насіння зберігається у землі до 13 років, тому вас може здивувати несподівана поява цього гостя.

Міцні кореневища плоскухи знищують газонну траву поряд і залишаються залисини. Ефективним від плоскухи є гербіцид вибіркової дії Пума Супер. Ділянки з бур’яном потрібно ретельно обробити по листку. Дія препарату починається через 2—3 години, а повноцінний результат ви побачите за 2 тижні.

Img

Кульбаба та пирій 

Поширеними бур’янами на газоні є кульбаба та пирій. Вони належать до дводольних рослин. Саме проти більшості дводольних добре працює такий препарат, як Діален Супер. Мішаний за складом бур’янів газон зазвичай  обробляють цим препаратом, а подальші обробки коригують з урахуванням небажаних рослин, що залишилися. Діален Супер послаблює ріст кульбаби та пирію, але повністю не знищує їх. Приблизно через місяць бур’яни знову починають рости. 

Для повного знищення кульбаби й пирію є два дієвих методи. Механічний — бур’ян послідовно вирізається один за одним довгим лезом. Такий метод займає багато часу. Він показує добрий результат з кульбабою, але пирій все ж залишає частину свого коріння і проростає знову. Тому тоді застосовують другий метод — точкове оброблення гербіцидами Ураган або Раундап. Розчин препарату обережно наноситься маленьким пензликом лише на листки пирію чи кульбаби, щоб не зачепити листя газонної трави або інших рослин поряд, бо вони можуть загинути. Використання гербіцидів таким способом є трудомістким процесом, але лише так можна позбутися цих небажаних рослин на газоні.

Img

Конюшина 

Конюшина — це багаторічна дводольна рослина. Позбутися від неї можна за допомогою препарату Діален Супер у розбавленні 50 мл/10 л води. Зазначимо, що, можливо, потрібно буде повторити обробку цим препаратом 2—3 рази кожні 14 днів, щоб повністю позбутися цього небажаного бур'яну.

Також газон можуть уражувати мох або гриби. Мох на газоні зазвичай з’являється у затемнених ділянках або внаслідок порушення агротехніки. Гриби на газоні також проростають через порушення догляду та поливу. 

Звернувшись за кваліфікованою допомогою, ви зможете позбутися всіх негативних явищ на вашому газоні за доволі короткий термін.

Img

Технологія обробки газону від бур’янів

Ми, спеціалісти компанії “Райсад”, користуємося такою схемою роботи з різними гербіцидами: 

  1. Вибираємо безвітряний сухий день. 

  2. За прогнозом погоди обираємо час, щоб дощу не було найближчих 8—12 год. 

  3. Для дводольних рослин готуємо бакову суміш з розрахунку 10 л суміші на 2 сотки газону. 

  4. Під час роботи з плоскухою обробляємо уражені ділянки, а не весь газон. 

  5. За необхідності або для рівномірності обприскування використовуємо обмежувач розпилення. 

  6. Користуємося лише ручним обприскувачем. 

  7. Обробляємо лише газон скошений 7—10 днів тому, щоб площа листкової пластини, на яку потрапить препарат, була більшою. 

  8. Відкладаємо на контролері полив газону на 24 год. 

  9. Косимо газон через 1—2 дні, щоб трава не переросла. Препарат при цьому вже встигне проникнути до коріння бур’яну. 

  10. Якщо газон до того не підживлювали, то підгодовуємо його лише через тиждень після обробки будь-яким гербіцидом вибіркової дії.

Img

Боротьба з бур’янами на газоні — це дуже відповідальна справа. Вона потребує значних ресурсів і знань, щоб не нашкодити газону. Вище ми максимально намагалися ознайомити вас із препаратами проти бур’янів та пояснити механізм їх дії. Якщо у вас залишилися питання, то ми з радістю на них відповімо. 

Наші працівники вже багато років відновлюють газони та знають усі нюанси під час роботи з ними. Замовляйте консультацію або виїзд нашої бригади для діагностики вашого саду за номером у шапці сайту. Створюймо красу разом! 

Вартість обробки газону від бур'янів

Види робіт
Од. виміру
Ціна, грн
Примітка
Обробка газону від бур'янів до 500 м2
м2
2,5
Гербіциди включені у вартість. Мінімальне замовлення 1000 грн.
Обробка газону від бур'янів від 500 до 1000 м2
м2
2
Гербіциди включені у вартість. Мінімальне замовлення 1000 грн.
Обробка газону від бур'янів від 1000 до 2000 м2
м2
1,5
Гербіциди включені у вартість
Обробка газону від бур'янів від 2000 м2
м2
1
Гербіциди включені у вартість.
Ручне прополювання газону від бур'янів
м2
20
Мінімальне замовлення 1000 грн
Обробка ділянки гербіцидом суцільної дії
м2
2,5
+ транспортні витрати
Види робіт
Обробка газону від бур'янів до 500 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 2,5
Примітка: Гербіциди включені у вартість. Мінімальне замовлення 1000 грн.
Обробка газону від бур'янів від 500 до 1000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 2
Примітка: Гербіциди включені у вартість. Мінімальне замовлення 1000 грн.
Обробка газону від бур'янів від 1000 до 2000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 1,5
Примітка: Гербіциди включені у вартість
Обробка газону від бур'янів від 2000 м2
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 1
Примітка: Гербіциди включені у вартість.
Ручне прополювання газону від бур'янів
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 20
Примітка: Мінімальне замовлення 1000 грн
Обробка ділянки гербіцидом суцільної дії
Од. виміру: м2
Ціна, грн: 2,5
Примітка: + транспортні витрати

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image