bg_product
Підпірні стінки

Підпірні стінки

Про послугу

Img

Що таке підпірна стінка?

Підпірна стінка — це елемент ландшафтного дизайну, що виконує як захисну, так і декоративну функцію. Основне призначення полягає в укріпленні ґрунту, щоб запобігти його зсуву зі схилу. Це особливо актуально якщо на подвір’ї чи в саду горбиста місцевість. Водночас підпірні стінки дуже корисні для організації простору, адже можна сформувати сад з різними горизонтальними рівнями.

Img

Декоративні стінки допомагають гарно оформити терасу, виділити пішохідні доріжки та загалом грамотно організувати простір, особливо якщо йдеться про складні ділянки різної висоти.

Img
Img

Які бувають підпірні стінки?

Незалежно від призначення будь-яка підпірна стінка може виглядати красиво й естетично за умови правильно підібраного матеріалу для її оформлення. 

Img

Підпірна стіна з каменю

Для будівництва кам'яної конструкції підходить будь-яке природне каміння. Цікаві візерунки та дизайн створюють з дрібних камінців різних кольорів, укладаючи їх як мозаїку. Для кам’яних стін рекомендовано закладати бетонний фундамент. Важливо завчасно продумати, де прокласти труби для відведення води. Готову стіну можна додатково прикрасити озелененням, особливо гарно виглядають в’юнкі рослини.

Img

Підпірна стінка з бетону

На перший погляд, здається, що бетонні стіни просто будувати, але це не так. Щоб отримати міцну та довговічну конструкцію, її потрібно робити монолітною. Бетонну суміш слід заливати поступово, з короткими перервами. Перед цим обов’язково закладають фундамент, інколи з вбудованою арматурою (якщо стіна планується вище 1 м). Коли бетон затвердіє, потрібно зробити гідроізоляцію від землі. Для цього встановлюють спеціальний дренаж і засипають його ґрунтом. Готову конструкцію можна прикрасити декоративним камінням.

Img

Підпірна стінка з габіонів

Габіон — легка конструкція з оцинкованої сітки, що заповнюється камінням. Підпірна стінка з габіонів доволі міцна і довговічна, при цьому ще й естетично приваблива. Колір і розмір каменів для наповнення габіона можна обирати будь-які за індивідуальним уподобанням. Інколи щоб зекономити на камені, його укладають лише по краях, а середину габіона заповнюють щебенем, цегляною крихтою тощо. Перевага такої стінки ще й у тому, що не потрібно робити гідроізоляцію, оскільки каміння не з’єднане між собою цементом, тому добре пропускає воду.

Img

Підпірні стінки з цегли та дерева

Також роблять підпірні стінки з цегли та дерева. Цегляні стінки будують за схожим принципом як і кам’яні. Для невисоких конструкцій (до 25 см) фундамент не потрібен. Цеглу укладають на розчин з цементу. Між ґрунтом та стінкою необхідно зробити гідроізоляцію та укласти дренаж.

Дерев’яні стінки мають дуже гарний вигляд. Дерево легко обробляти та створювати з нього конструкції різних розмірів. Однак є й значний недолік — деревина швидко гниє, тому необхідно проводити певні заходи, які забезпечуватимуть захист споруди від вологи та швидкого псування.

Img
ImgImgImgImg

Для чого потрібні підпірні стінки?

Підпірна стінка часто є незамінним елементом ландшафтного проєкту, адже саме вона забезпечує його стабільність і безпеку. Серед основних функцій підпірних стінок можна виділити:

  1. Підтримування ґрунту — стінки як захисний бар’єр попереджають ерозію чи можливі зсуви ґрунту.

  2. Стабілізація схилів — найефективніше справляються габіони, оскільки добре пропускають воду крізь структуру, знижуючи її тиск на стіну.

  3. Формування рівної площі — створення додаткового простору на нерівних і горбистих поверхнях.

  4. Естетичне доповнення саду — ландшафтний дизайн має цікавіший і затишніший вигляд.

Де використовують підпірні стінки?

Подібні споруди зазвичай використовують у ландшафтному дизайні та будівництві. З їх допомогою можна якісно озеленити пагорби та схили, наприклад, розмістити газон на дуже крутому схилі. Також укріпити будівлі, збудовані на нерівних поверхнях, тим самим захистивши їх від потенційних пошкоджень: тріщин, деформацій та навіть руйнувань.

Щоб підпірна стінка ефективно виконувала свої функції, її важливо правильно збудувати. Це конструкція, яка вимагає детального проєктування, правильного підбору матеріалів та врахування особливостей місцевості: типу ґрунту, нахилу схилу, наявності та рівня ґрунтових вод і багато інших нюансів.

Крім правильного підходу до будівництва важливим є також подальше технічне обслуговування підпірної стінки. Це, наприклад, контроль ґрунту на появу ерозій, візуальний огляд стінки на наявність пошкоджень чи деформацій та їх оперативне усунення.

Якщо на вашій ділянці потрібно збудувати підпірну стінку з метою безпеки або для удосконалення ландшафтного дизайну з естетичної точки зору, компанія “Райсад” допоможе втілити цей проєкт у життя. Наші фахівці мають досвід, навички та професійне обладнання, необхідне для створення довговічної і красивої підпірної стінки з будь-якого матеріалу. Ми будемо щиро раді допомогти втілити ваші найамбітніші дизайнерські задуми та створити справжній куточок відпочинку для душі й тіла. Зв’язатися з нашим менеджером можна за номером телефону, вказаним у шапці сайту.

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image