bg_product
Дренаж

Дренаж

Одним із основних етапів будівництва будинку і створення саду на ділянці є визначення рівня ґрунтових вод і необхідності у дренажних роботах. Якщо на ділянці спостерігаються видимі ознаки застою води, то монтаж ефективної системи водовідведення та дренажу є не лише справою естетики, а й запорукою цілісності будівельних конструкцій і виживання рослин у саду. 

Розберімося докладніше що таке дренаж, які його види існують, навіщо він потрібен та особливості монтажу. 

Що таке дренаж та його види?

Водовідведення і дренаж — процеси, спрямовані на управління водними потоками, але мають різні цілі та методи виконання.

Водовідведення знижує рівень ґрунтової вологи, яка збирається зверху. Забезпечує відведення зливових і дефектних вод від будівель, ділянок та інфраструктури з метою запобігти повеням або підтопленню від заливних дощів чи різкого танення снігу. З використанням стічних канав, зливних колодязів та інших споруд воду відводять з місця накопичення до місця зливу, наприклад, стічної каналізації чи водойми.

Відведення води з поверхні ще називають поверхневим дренажем. Найпростішими прикладами водовідведення є система водовідведення з даху та вимощення навколо будинку із розташованими по периметру канавками. Таке водовідведення є найважливішою умовою захисту від надлишкової вологи фундаменту споруд, підвальних (підземних) і цокольних приміщень, а також території ділянки.  

Дренаж — це видалення надлишкової води із глибини ґрунту. Він призначений підтримувати оптимальну вологість для коренів рослин та фундаментів будівель. Такий дренаж ще називають глибинним дренажем. Для його монтажу застосовують дренажні системи із великою кількістю каналів, які забезпечують осушення ґрунту. 

Водовідведення (Поверхневий дренаж)

Глибинний дренаж

 

 

Отже, водовідведення спрямоване на відведення поверхневих вод з ґрунту, а дренаж — підземних. Обидва ці процеси є важливими для забезпечення стійкості та придатності будівель, а також збереження сприятливих умов для життя рослин.

Навіщо потрібен дренаж на ділянці? 

Щоб зрозуміти потрібен вам дренаж ділянки чи ні, необхідно провести геологічне або гідрологічне дослідження, яке визначить рівень ґрунтових вод, їх агресивність та інші параметри. Або ж, якщо ви помічаєте, що після опадів вода на ділянці довго не всмоктується і в низинках стоять калюжі, то вам неодмінно потрібно виконувати дренажні роботи. 

Зайва волога у ґрунті часто небезпечна з низки причин: 

  • ущільнюється ґрунт, що особливо небажано у верхніх шарах, оскільки доступ кисню і поживних речовин до коренів рослин ускладнюється і це призводить до загнивання кореневої системи та подальшої загибелі рослини;

  • розвивається мох і цвіль на газонах

  • розтріскується та руйнується фундамент внаслідок проникнення вологи до стін; 

  • утворюється грибок на стінах, коли волога проникає в будівлю;

  • з’являються тріщини і деформації мощення чи покрокових доріжок, оскільки під час замерзання ґрунт з великою кількістю вологи розширюється. 

Особливості монтажу дренажної системи 

Вибір та облаштування дренажної системи залежить від багатьох чинників. Наші фахівці передусім звертають увагу на тип ґрунту, рельєф ділянки та місцевості загалом. Система у піщаному ґрунті істотно відрізнятиметься від такої в глиняному ґрунті чи суглинку. 

Для повноцінного глибинного дренажу встановлюються спеціальні труби, які відводять надлишкову вологу в окремі дренажні колодязі. Ми використовуємо труби з полівінілхлориду діаметром 63 або 110 мм. Зовнішня поверхня труби гофрована, а внутрішня — гладка, з отворами по всій довжині. Зовні труби обгортаються спеціальним геотекстильним матеріалом, що фільтрує пісок і ґрунтові часточки.

Загальний алгоритм будівництва дренажної системи такий:   

  1. формування траншеї (щоб визначити ширину, до діаметра труби додається 40—50 см);

  2. засипання дна траншеї піском та щебенем;

  3. встановлення дренажу — укладання труби, обгорнутої зовні геотекстилем;

  4. засипання траншеї шаром щебеню та піску, а потім — ґрунту.

У компанії “Райсад” ви можете замовити такі види дренажу: ділянки, фундаментів, болотистої місцевості. Для організації системи дренажу ми ретельно проводимо розрахунки перед початком робіт і використовуємо лише надійні гофровані труби з перфорацією. Ви можете бути впевнені у якості змонтованої системи.

Вартість дренажних робіт залежить від багатьох чинників, тому на нашому сайті ви можете ознайомитися лише з орієнтовними цінами на певні види робіт. Для детальнішої інформації та розрахунків телефонуйте, будь ласка, за номером, що вказаний у шапці сайту. Будемо раді допомогти вам правильно виконати дренажні роботи! 

Вартість робіт на дренажні роботи

Види робіт
Од. виміру
Ціна, грн
Примітка
Схема дренажної системи
100 м2
300
План дренажної системи + кошторис
Монтаж дренажних систем
договірна
Копка траншей
м. пог.
55
на глибину до 40 см
Засипка траншей до 40 см глибини з трамбуванням
м. пог.
безкоштовно
у випадку, коли було здійснено їх викопування
Види робіт
Схема дренажної системи
Од. виміру: 100 м2
Ціна, грн: 300
Примітка: План дренажної системи + кошторис
Монтаж дренажних систем
Од. виміру:
Ціна, грн: договірна
Примітка:
Копка траншей
Од. виміру: м. пог.
Ціна, грн: 55
Примітка: на глибину до 40 см
Засипка траншей до 40 см глибини з трамбуванням
Од. виміру: м. пог.
Ціна, грн: безкоштовно
Примітка: у випадку, коли було здійснено їх викопування

Виникли питання? Ми поруч

Consultation ImageConsultation Image