bg_product
Обробка саду

Обробка саду

Загальновідомо, що сад необхідно захищати від різноманітних хвороб і шкідників. Декоративні та плодові рослини потребують певного комплексу обробок щоб залишатися гарними, здоровими та радувати вас. 

Нижче ми детально ознайомимо вас із тим, які обов'язкові обробки саду необхідно провести протягом сезону, а також їх призначенням та основними правилами проведення. Ця інформація допоможе вам легко орієнтуватися у графіку обробок. Ви дізнаєтесь чим саме потрібно обробляти сад, в який період та як це вплине на ваші рослини.

Img

Обробка саду навесні 

Важливо зазначити, що профілактична обробка саду навесні допоможе вам захистити рослини від захворювань, які загрожують у вегетаційний сезон. Економія коштів на ранньовесняній обробці майже гарантовано призведе до значно більших витрат на лікування саду влітку чи восени. 

Першу обробку саду від шкідників і хвороб навесні рекомендовано починати коли бруньки на деревах ще закриті, а температура повітря стабілізується вище +5 °С. За нижчої температури шкідники ще не активізувалися і препарати на них просто не подіють. Для ранньовесняної обробки використовують препарати на основі міді або масляної емульсії. Вони забезпечують ефективний профілактичний захист саду від шкідників та хвороб до розпускання бруньок. 

Одним із найдієвіших препаратів на основі міді є Медян екстра — контактний фунгіцид широкого спектра дії. Його застосовують на листяних і хвойних рослинах. Препарат можна замінити на аналоги або залізний купорос. Однак будьте обережні, залізний купорос залишає жовті плями на будівлях, доріжках і парканах, а також за неправильного дозування ним можна легко нашкодити рослинам.

Img

Популярними препаратами на основі масляної емульсії є 30В та 30Д. Препарат 30В — це сучасний інсектицид акарицид. Ми застосовуємо його для обробки плодових і декоративних листяних культур навесні та восени. Під час обприскування цим препаратом на поверхні рослини утворюється масляна плівка, яка порушує водний і повітряний баланс шкідників, внаслідок чого яйця, личинки і дорослі особини гинуть.

Препарат 30Д має такий самий принцип дії, але плівка, яку він створює, складається з органічних сполук. Основою препарату є рослинно-масляна емульсія, яка швидше змивається опадами, тому його потрібно наносити частіше. 30Д не бажано обробляти хвойні рослини, оскільки вони дихають крізь хвою, а дихальні шляхи закупорюються і рослина може загинути.

Img

Друга обробка саду проводиться по так званому зеленому конусу, коли бруньки набубнявіли і з’явились маленькі зелені листочки. Застосовується бакова суміш з фунгіциду Хорус та інсектициду Актара. Вони добре себе зарекомендували за багато років як дієві препарати від комплексу хвороб та шкідників. Також у бакову суміш можна додати прилипач, щоб препарати не змивалися дощем і їх дія була тривалішою. Такою сумішшю можна обробляти як листяні, так і хвойні рослини.  

Завершальною серед ранньовесняних обробок є обробка саду після цвітіння. Для цієї обробки підбираються системні фунгіциди та інсектициди відповідно до видів рослин, які ростуть у саду, і готуються бакові суміші з урахуванням стану та ступеня пошкодження шкідниками та хворобами.

Img

Обробка саду влітку та восени

Влітку необхідно проводити профілактичні та лікувальні обробки за схемою, розробленою для конкретного саду. Якщо виявлено шкідників на рослинах, то проводиться додаткова обробка контактно-системними інсектицидами та акарицидами (наприклад, у червні дуже активна самшитова вогнівка, яка за декілька днів може повністю знищити рослину).

У разі виявлення на рослині чи в саду захворювання проводиться обробка і відповідальний за обробку садівник складає таблицю обробки саду, в якій чітко зазначає дати й використані препарати. Під час літніх обробок саду дуже важлива систематичність і якість проведення робіт для отримання максимально якісного результату в боротьбі зі шкідниками та хворобами, тому пропускати такі обробки не бажано.

Img

З приходом осені проводяться осінні обробки, найважливішою з яких є заключна, викорінювальна. Так само як і навесні необхідно слідкувати за погодними умовами, середньоденна температура має бути +7—10 °С, а головне — не нижче +4 °С. Обприскування робиться тоді, коли листя з дерева вже опало або от-от опаде, тому що воно буде заважати ретельно обробити гілля та стовбур. Обов’язково потрібно прибрати всі перезрілі плоди, бо вони слугуватимуть сприятливим середовищем для розмноження патогенів. 

Препарати для обприскування дерев восени використовуються на основі хлорокису міді концентрацією 300—350 г/л та на вибір 30В або 30Д. Хлорокис міді можна замінити на залізний купорос, мідний купорос, бордоську суміш чи карбамід. Однак їх дія нестійка і триває не більше 14 діб, а також вони добре змиваються осінніми дощами. За різких коливань температури і рясних опадів ваші рослини залишаться беззахисними.

Img

Обробка саду від шкідників і хвороб — це запорука здоров’я вашого саду. Тому нехтувати цим заходом не можна. Якщо вам не вистачає часу, знань, умінь або інструментів, компанія “Райсад” радо допоможе впоратися з цією задачею. Ми здійснюємо як разові виїзди, так і комплексно обслуговуємо чи лікуємо сад. 

З цінами на наші послуги ви можете ознайомитися нижче або звернувшись за телефоном до наших менеджерів за детальною консультацією. Нехай всі шкідники саду залишать вашу ділянку, щоб ви могли насолоджуватися якісними плодами та відмінним зовнішнім виглядом.

Обслуживание

Пакет универсальный

Один день

6000 грн/виезд

Пакет включает

 • выезд бригады садовников з двух специалистов
 • 8 ч рабочий день
 • необходимые материалы* и инструменты
 • выполнение всех необходимых садовых работ
 • транспортные расходы**

* использованы материалы, удобрения, препараты и т.д. оплачиваются отдельно

** вывоз мусора оплачивается отдельно

Пакет абонементский

Пол дня

от 3500 грн

Пакет включает: 

 • выезд бригады садовников з двух специалистов на регулярной основе 
 • 4 ч рабочего времени
 • необходимые материалы* и инструменты
 • выполнение всех необходимых садовых работ
 • транспортные расходы**

* использованы материалы, удобрения, препараты и т.д. оплачиваются отдельно

** вывоз мусора оплачивается отдельно

Пакет абонементский

Целый день

от 5500 грн

Пакет включает: 

 • выезд бригады садовников з двух специалистов на регулярной основе
 • 8 ч рабочего времени
 • необходимые материалы* и инструменты
 • выполнение всех необходимых садовых работ
 • транспортные расходы**

* использованы материалы, удобрения, препараты и т.д. оплачиваются отдельно

** вывоз мусора оплачивается отдельно

Вартість робіт

Виды работ
Ед. измер.
Цена, грн
Примечание
Обработка от вредителей и болезней (баллон 10л)
шт
500
Препараты включены в стоимость
Виды работ
Обработка от вредителей и болезней (баллон 10л)
Ед. измер.: шт
Цена, грн: 500
Примечание: Препараты включены в стоимость

Появились вопросы? Мы рядом

Consultation ImageConsultation Image